Διεύθυνση

Διευθυντής:Μπασιάκος Γεώργιος

Υποδιευθύντρια:Κορδέλα Μαρία

Στοιχεία Δ/ντή: Ο Δ/ντής Μπασιάκος Γεώργιος γεννήθηκε το 1970  στην Πρέβεζα και μεγάλωσε στα Φράστα Αγνάντων Άρτας. Τελείωσε το Δημοτικό Σχολείο του χωριού και συνέχισε στο Γυμνάσιο - Λύκειο Αγνάντων Άρτας. Αποφοίτησε από το Π.Τ.Δ.Ε. της Σχολής Επιστημών Αγωγής  του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων το 1992, άπό το Διδασκαλείο Δημοτικής Εκπ/σης το 2008 και από τη Φιλοσοφική Σχολή Ιωαννίνων το 2012.

Σπουδές στη Σχολική Ψυχολογία στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Σπουδές στη Διοίκηση στην Εκπαίδευση στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου.

Είναι κάτοχος Πιστοποίησης Ηλεκτρονικών Υπολογιστών Α΄ και Β΄ Επιπέδου.

Ξένη Γλώσσα: Αγγλική Γλώσσα.

Υπηρέτησε σε αγροτικές, ημιαστικές και αστικές περιοχές και σε όλους τους τύπους σχολείων. Συγκεκριμένα σε:  Ρόδο (1 έτος), Ηράκλειο (1 έτος), Θήβα (1 έτος), Κέρκυρα (6 έτη), Άρτα (1 έτος)  και Μαγνησία (14 έτη). Άσκησε τα καθήκοντα του Προϊσταμένου Σχολικής Μονάδας για 8 σχολικά έτη.

Υπηρετεί από το 2017 ως Δ/ντής ου 3ου Δημοτικού Σχολείου Αλμυρού, ενώ υπηρέτησε για τρία έτη και ως Υποδιευθυντής του Σχολείου (2014-2017).