11η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2024 πραγματοποιήθηκαν οι δράσεις για τη 11η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, με κοινό σύνθημα «Αθλούμαστε Μαζί. Δίνουμε ποιότητα στη Ζωή» προκειμένου να αναδειχθούν τα οφέλη και η σημασία της φυσικής δραστηριότητας, της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού για την υγεία και τη βελτίωση της ποιότητας ζωής.Συμμετείχαν όλες οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής Πασχαλούδη Σταυρούλας και  τη συνδρομή όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου.

Δράσεις:

• Δρόμος Υγείας και Ευεξίας: περπάτημα ή/και τρέξιμο για 2024 μέτρα στο Πάρκο Κροκίων.
  • Αγώνες Τένις και Μπάντμιντον στο κλειστό γήπεδο Αλμυρού με την υποστήριξη των:1.  Γαροφαλάκη Γεώργιου και 2. Μαντουδιώτη Αθανάσιου.
  • Δημιουργία θεματικής αφίσας για την ημέρα του αθλητισμού και έκθεση των αφισών σε κοινό χώρο του σχολείου.
  • αθλ 5
    • αθλ 6