ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ Δ2 ΤΑΞΗΣ

Οι μαθητές της Τετάρτης τάξης και η δασκάλα τους Πορταρίτη Αικατερίνη έστησαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας το δικό τους Λαογραφικό Μουσείο. Πολύτιμα εκθέματα που έφεραν οι μαθητές από την οικογενειακή τους συλλογή, τα οποία μας πληροφορούν για τη  καθημερινή, αλλά και την επαγγελματική ζωή των προγόνων μας μιας άλλης εποχής, όχι πολύ μακρινής ... Το Λαογραφικό μας Μουσείο επισκέφτηκαν όλοι οι μαθητές του σχολείου μας με τους δασκάλους τους. Στον αρχικό προγραμματισμό των παιδιών και της δασκάλας τους ήταν να ξεναγήσουν στο Μουσείο τους τους γονείς, αλλά και τους μαθητές άλλων σχολείων. Δυστυχώς, λογάριαζαν χωρίς το Κορωνοϊό...Ευχαριστούμε πολύ τους μαθητές και τη δασκάλα τους! Συγχαρητήρια!