ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΕΙΔΙΚΟΥ & 3ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΜΥΡΟΥ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα 6 Ιουνίου 2024 στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας ένα θεατρικό δρώμενο " Ο Καραγκιόζης φούρναρης & ο Καραγκιόζης δάσκαλος" με πρωταγωνιστές τις/τους μαθήτριες/μαθητές του Ειδικού Σχολείου Αλμυρού και τις/τους μαθήτριες/μαθητές το Τμήματος Ένταξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Αλμυρού.

Ακολούθησε ο καίριος λόγος του δασκάλου Παπαλεξανδρή Αντώνιου για τον εθελοντισμό και την ευαισθητοποίησή μας απέναντι στο περιβάλλον.

Παρακολουθήσαμε τη θεατρική παράσταση "Ο Καραγκιόζης εθελοντής" με τον κ. Παπαλεξανδρή Αντώνιο και τους δύο βοηθούς του.

Κλείσαμε τη γιορτή μας με το τραγούδι  "Ο Καραγκιόζης " και εμψυχωτές τα παιδιά του Τμήματος Γ2.

Τη γιορτή παρακολούθησαν οι μαθήτριες/τές των Τμημάτων  Β2,Γ2 και Ε1.

Την εκδήλωση επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί Χατζηκυριάκου Ευτυχία, Σύγκα Μαρία, Παζάρα Ειρήνη και Κουτσουβέλη Ελένη.

εικόνα Viber 2024-06-07 17-42-50-129

ΕΙΔ 2